Konferencja dla Nastolatek RENOWACJA, miała miejsce w czerwcu 2021 w Kościele Wolnych Chrześcijan w Żywcu.
Czym RENOWACJA różniła się od innych konferencji dla nastolatków? Przede wszystkim tym, że udział w Konferencji mogły wziąć wyłącznie dziewczyny.
Łącznie było nas ok 15, a uczestniczek ponad 40 (czyli tyle ile maksymalnie było miejsc noclegowych).
Przez trzy dni, w kobiecym towarzystwie, przypominałyśmy sobie podstawowe prawdy biblijne, rozmawiałyśmy o ważnych tematach m.in jaki jest wpływ mediów na nasze życie, co to jest przyjaźń i jak być dobrym przyjacielem, dużo śpiewałyśmy, modliłyśmy się i spędzałyśmy czas poznając Boga i siebie nawzajem. Każda dziewczyna, brała udział w różnych warsztatach, które zostały szczegółowo przemyślane i wspaniale przygotowane. Warsztaty haftu, DIY, kulinarne i muzyczne były pełne uśmiechniętych i odważnych dziewczyn, które starały się pożytecznie spędzić czas i nauczyć się czegoś nowego.
Uroczysta kolacja, która miała miejsce drugiego dnia konferencji, odbyła się w pięknie przystrojonej sali, a menu wywołało zachwyt u wielu dziewczyn. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i wszystkie założyły na tę okazję piękne sukienki.
Dziewczyny wróciły do swoich domów z własnoręcznie robionymi pamiątkami, prezentami i specjalnie przygotowanym na konferencję Przewodnikiem, w którym zapisane zostały biblijne prawdy i propozycje tematów do głębszego przemyślenia.
Czy takie inicjatywy są potrzebne? Paweł napisał do Tytusa, że nie tylko są potrzebne, ale konieczne – Tyt.2.3-5, dlatego już za niedługo odbędzie się RENOWACJA II. Szczegóły niebawem.