Podczas rodzinnych obozów, największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszą się warsztaty z …. szycia. Uczestników tych warsztatów, potocznie nazwaliśmy „szyjnymi”, a co roku przybywa chętnych do szycia poduszeczek, kocyków, torebek, piórników i etc.  
Innym wydarzeniem, na którym pojawiła się idea warsztatów była konferencji dla nastolatek RENOWACJA. Dziewczyny miały do wyboru profesjonalnie przygotowane warsztaty z haftu, robienia deserów, robótek ręcznych oraz muzyki.
Zachęcone dobrymi opiniami, że tego rodzaju inicjatywy są potrzebne, pojawił się pomysł, aby takie warsztaty organizować częściej (nie tylko w wakacje i nie tylko przy okazji). Do pomysłu przyłączyli się inni rodzice i ostatnio odbyły się pierwsze warsztaty dla dzieci i nastolatków w KWCH Palowice.
W warsztatach brały udział dzieci w wieku od 6 lat. Byli „szyjni”, kucharze, elektrycy i piszący piórem, a w domu naszych przyjaciół, wujek czytał bajki wszystkim młodszym pociechom, które z racji wieku nie mogły wziąć udziału w warsztatach.
Chwała Bogu, który włożył w serca rodziców troskę o dzieci ( i to nie tylko swoje!)  i dał możliwości zorganizowania tak radosnego czasu. 
Więcej zdjęć TU
Więcej szczegółów można przeczytać na: